Nedeľa, 17. január 2021
Oblačno  -5,9 °C
Mimoriadne správy

Austrália reaguje na nové ohniská nákazy o opäť zavádza cestovné obmedzenia

 Webnoviny   3. január 2020  34
Austrália reaguje na nové ohniská nákazy o opäť zavádza cestovné obmedzenia

3.1.2021 (Webnoviny.sk) - V snahe zabrániť šíreniu koronavírusu z nových ohnísk v štátoch Nový Južný Wales a Viktória ďalšie austrálske štáty a teritóriá znova zavádzajú cestovné obmedzenia.

Teritórium austrálskeho hlavného mesta zakazuje vstup všetkým osobám, ktoré nie sú jeho obyvateľmi a boli v sydneyskej oblasti Northern Beaches, kde sa vírus najviac koncentruje, metropolitnej oblasti Sydney a ďalších menších centrách nákazy. Prísť môžu len osoby, ktoré majú výnimku.

Tasmánia zverejnila zoznam


Ostrovný štát Tasmánia zakázal vstup všetkým osobám, ktoré majú priame väzby na najnovšie prípady vo Viktórii, a zverejnil zoznam miest, kde je známy výskyt prípadov.

Už skôr Tasmánia označila metropolitnú oblasť Sydney a oblasť Wollongong za stredne rizikové zóny, pričom od cestujúcich vyžaduje po príchode 14-dňovú karanténu. Ľuďom prichádzajúcim z Northern Beaches zakázala vstup.

Uzavretá spoločná hranica


V nedeľu Viktória ohlásila tri nové prípady. Celkovo tam v ostatných dňoch zaznamenali už 21 prípadov lokálneho prenosu, ktoré majú všetky väzby na epidémiu v Novom Južnom Walese.

Tam úrady v nedeľu zaznamenali osem nových lokálnych prípadov. V štáte je v súčasnosti 161 aktívnych prípadov, z toho väčšina sa viaže na Northern Beaches a 13 na obchod s alkoholom. Spoločná hranica Nového Južného Walesu a Viktórie je uzavretá pre všetkých cestujúcich.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Austrália reaguje na nové ohniská nákazy o opäť zavádza cestovné obmedzenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.