Pondelok, 25. september 2023
Polojasno  19 °C
Mimoriadne správy

Grécko pravdepodobne dodá Kyjevu sto tankov Leopard 1A5, takúto dostalo ponuku od Nemecka

 Webnoviny  28. august 2023  66  
Grécko pravdepodobne dodá Kyjevu sto tankov Leopard 1A5, takúto dostalo ponuku od Nemecka

28.8.2023 (SITA.sk) - Nemecko navrhlo Grécku, aby dodalo Ukrajine sto tankov Leopard 1A5, ktoré má grécka armáda v súčasnosti vo svojej výzbroji, výmenou za modernizované tanky. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje grécky portál Flight.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa tohto média by Grécko za každý starý tank Leopard 1A5 dodaný Ukrajine mohlo dostať modernejší tank zo zásob Talianska. Jedinou požiadavkou Nemecka je, aby Atény Ukrajine dodali funkčné tanky, keďže grécke tanky Leopard 1A5 už viac ako tri desaťročia neboli nijako modernizované.

Podľa nedávnych správ sa grécka vláda rozhodla ukončiť kontrakt s Ruskom o údržbe systémov raketovej protivzdušnej obrany Tor-M1 a Osa-AKM, ktoré používa grécka armáda. Objavili sa pritom dohady, že v budúcnosti by Atény mohli tieto systémy poslať na Ukrajinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Grécka vláda Kyjevu pomôže aj tým, že sa bude podieľať na výcviku ukrajinských pilotov na používanie stíhačiek F-16.Viac k témam: grécka pomoc, nemecká pomoc, rusko-ukrajinský konflikt, tank Leopard 1A5, tanky, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Grécko pravdepodobne dodá Kyjevu sto tankov Leopard 1A5, takúto dostalo ponuku od Nemecka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.