Štvrtok, 4. jún 2020
Prevažne slnečno  19,6 °C
Mimoriadne správy

Gréci zatkli stovky migrantov prichádzajúcich z Turecka a previezli ich do stanového tábora

 Webnoviny  21. marec 2020  87
Gréci zatkli stovky migrantov prichádzajúcich z Turecka a previezli ich do stanového tábora

21.3.2020 (Webnoviny.sk) - V Grécku zatkli 598 utečencov, ktorí smerovali z tureckého pobrežia ku gréckym ostrovom. Všetkých previezli do stanového tábora na severe krajiny, kde počkajú do deportácie, pričom nemôžu opustiť miesto.

Lekári z Červeného kríža každému migrantovi zmerali telesnú teplotu. Zatiaľ neposkytli žiadne informácie o ich zdravotnom stave.

Utečenci pochádzajú z Ázie a Afriky. Nie je známe, odkiaľ presne prišli, no nie sú medzi nimi obyvatelia Iraku ani Sýrie.

Grécko začiatkom mesiaca sprísnilo hraničné kontroly a pozastavilo žiadosti o azyl. Rozhodli sa tak po tom, ako Turecko oznámilo, že otvorí svoje hranice pre utečencov a vyzve ich, aby prešli do Grécka.

Viac k témam: migranti, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk - Gréci zatkli stovky migrantov prichádzajúcich z Turecka a previezli ich do stanového tábora © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.