Piatok, 12. júl 2024
Búrka  20,8 °C
Mimoriadne správy

Generála Surovikina údajne nezatkli, Šojgu ho obviňuje z velezrady

 Webnoviny  30. jún 2023  179  
Generála Surovikina údajne nezatkli, Šojgu ho obviňuje z velezrady

30.6.2023 (SITA.sk) - Podľa jednej z verzií ruských médií generála Sergeja Surovikina pre podozrenie zo spojenia so vzburou žoldnierskej Wagnerovej skupiny nezatkli, len ho vypočuli a prepustili. Surovikin je veliteľom ruských vzdušných síl a zástupcom veliteľa ruských síl na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa dvoch zdrojov ruskej investigatívnej webovej stránky Važnyje istorii, ktoré majú blízko k ruskému generálnemu štábu a Federálnej bezpečnostnej službe (FSB), Surovikina nezatkli a nie je vo väzení Lefortovo. Len ho vypočúvali a potom prepustili. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.Nezávislý ruský novinár Dmitrij Kolezev uviedol, že minister obrany Ruska Sergej Šojgu obvinil Surovikina z velezrady, ale ruské vedenie sa obáva generála zatknúť, pretože za ním stoja dôstojníci.Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský minister obrany, Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci), Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk - Generála Surovikina údajne nezatkli, Šojgu ho obviňuje z velezrady © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.