Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Generál Popov bol odvolaný po obvinení Šojgua zo zrady, podľa analytikov ide o bezprecedentnú situáciu

 Webnoviny  13. júl 2023  71  
Generál Popov bol odvolaný po obvinení Šojgua zo zrady, podľa analytikov ide o bezprecedentnú situáciu

13.7.2023 (SITA.sk) - Významný ruský generál veliaci silám na juhu okupovanej Ukrajiny povedal, že ho odvolali z funkcie po tom, ako obvinil ministra obrany Sergeja Šojgua zo zrady ruských vojakov tým, že neposkytol dostatočnú podporu. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Šojgu ho prepustil


Generál Ivan Popov bol jedným z popredných dôstojníkov zapojených do ruskej vojenskej operácie na Ukrajine. Bol veliteľom 58. kombinovanej armády, ktorá bola zapojená do ťažkých bojov v Záporožskej oblasti.

V hlasovej správe Popov uviedol, že „úprimne a mimoriadne tvrdo nastolil viacero otázok na najvyššej úrovni“ a dodal, že Šojgu ho následne prepustil.

Bezprecedentný akt


„Ako dnes povedali mnohí velitelia divíznych plukov, príslušníci ukrajinských ozbrojených síl nedokázali preraziť našu armádu spredu, ale náš vysoký veliteľ nás zasiahol zozadu, pričom zradne a brutálne odrezal hlavu armáde v najťažších chvíľach,“ povedal Popov v súvislosti so Šojguom.

Odvolanie takého vysoko postaveného dôstojníka v rámci otvoreného sporu o vedenie ruskej vojenskej operácie je podľa analytikov bezprecedentné.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Generál, Odvolanie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Generál Popov bol odvolaný po obvinení Šojgua zo zrady, podľa analytikov ide o bezprecedentnú situáciu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.