Pondelok, 24. január 2022
Slnečno  -4,1 °C
Mimoriadne správy

Francúzsko zmierni pravidlá pre zaočkovaných cestujúcich z Británie, nemusia sa izolovať

 Webnoviny  13. január 2022  30
Francúzsko zmierni pravidlá pre zaočkovaných cestujúcich z Británie, nemusia sa izolovať

13.1.2022 (Webnoviny.sk) - Francúzsko pustí na svoje územie cestujúcich zo Spojeného kráľovstva, ktorí sú zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19, bez toho, aby sa museli izolovať alebo sa preukázať adekvátnym dôvodom na cestu. Uviedol to vo štvrtok francúzsky premiér Jean Castex.

Viac o téme: Koronavírus


Uvoľnenie cestovných obmedzení pre osoby prichádzajúce z Británie začne platiť v piatok. Francúzsko podľa Castexa pristúpilo k tomuto kroku, pretože vysoko nákazlivý variant koronavírusu omikron je momentálne dominantný na oboch stranách Lamanšského prielivu.

Francúzsko v polovici decembra začalo požadovať od cestujúcich z Británie 48-hodinovú izoláciu v snahe spomaliť šírenie omikronu, ktorý bol v tom čase v Spojenom kráľovstve rozšírenejší.

Všetci, ktorí prichádzajú z Británie, musia zatiaľ predložiť negatívny test na koronavírus nie starší ako 24 hodín. Nezaočkovaní cestujúci prichádzajúci zo Spojeného kráľovstva musia zdôvodniť účel svojej cesty a podrobiť sa 10-dňovej karanténe pod policajným dohľadom.

Viac k témam: Cestovanie covid-19, COVID-19
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzsko zmierni pravidlá pre zaočkovaných cestujúcich z Británie, nemusia sa izolovať © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.