Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -2,8 °C
Mimoriadne správy

Francúzski učitelia začali celoštátny štrajk, v krajine sa nakazia tisícky ľudí za deň

 Webnoviny  13. január 2022  22
Francúzski učitelia začali celoštátny štrajk, v krajine sa nakazia tisícky ľudí za deň

13.1.2022 (Webnoviny.sk) - Učitelia vo Francúzsku vo štvrtok začali celoštátny štrajk proti zastavovaniu výučby a stále sa meniacim karanténnym pravidlám. Francúzsko sa nachádza v epicentre boja proti koronavírusu, keď jeho nový variant omikron v krajine nakazí denne viac ako 360-tisíc ľudí. Minister školstva Jean-Michel Blanquer priznal, že situácia je veľmi náročná a čísla sa v najbližších týždňoch pravdepodobne zhoršia.

Viac o téme: Koronavírus


Odbory sa sťažujú na dve zmeny v pravidlách testovania žiakov, ktoré boli zavedené od 6. januára, a tvrdia, že na ne nedokážu dostatočne rýchlo reagovať. Odborový zväz učiteľov odhaduje, že protestné hnutie podporuje 62 až 75 percent učiteľov. Vláda uviedla, že štrajkuje 27 percent učiteľov.

Viac k témam: COVID-19, Štrajk
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzski učitelia začali celoštátny štrajk, v krajine sa nakazia tisícky ľudí za deň © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.