Utorok, 26. január 2021
Oblačno  -0,2 °C
Mimoriadne správy

Francúzsko sa zaviazalo zrýchliť očkovací proces, Macron na to dohliadne osobne

 Webnoviny   1. január 2020  37
Francúzsko sa zaviazalo zrýchliť očkovací proces, Macron na to dohliadne osobne

1.1.2021 (Webnoviny.sk) - Francúzsko sa vo štvrtok zaviazalo zrýchliť očkovací proces proti koronavírusu. Tamojšie zdravotnícke orgány sa v ostatných dňoch dostali pod paľbu kritiky, keďže tisíce občanov kompetentným vyčítali príliš pomalé zavádzanie očkovacích látok a prílišnú opatrnosť.

Prezident Emmanuel Macron v novoročnom posolstve k národu uviedol, že osobne zabezpečí, aby nedochádzalo k zbytočnému zdržiavaniu. Krátko predtým minister zdravotníctva Olivier Véran prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter poznamenal, že od pondelka sa budú môcť zaočkovať všetci zdravotnícki pracovníci od 50 rokov.

Viac o téme: KoronavírusFrancúzska lekárska akadémia skonštatovala, že pomalému začiatku vakcinačného procesu bolo ťažké ubrániť sa. V "krajine galského kohúta" v doterajšom priebehu pandémie zomrelo už viac ako 64-tisíc ľudí.

Viac k témam: Koronavírus, očkovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzsko sa zaviazalo zrýchliť očkovací proces, Macron na to dohliadne osobne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.