Sobota, 13. december 2025
Mimoriadne správy
- Trumpov vyslanec sa stretne so Zelenským a európskymi lídrami, budú diskutovať o mieri na Ukrajine
- Zelenskyj navštívil Kupiansk, nachádzal sa asi kilometer od ruských pozícií
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
25.7.2025 (SITA.sk) - Francúzsko na Valnom zhromaždení OSN v septembri uzná palestínsky štát, povedal vo štvrtok prezident Emmanuel Macron. „Verný svojmu historickému záväzku voči spravodlivému a trvalému mieru na Blízkom východe som sa rozhodol, že Francúzsko uzná štát Palestína. Formálne to oznámim na Valnom zhromaždení OSN v septembri,“ napísal francúzsky prezident na sieťach X a Instagram.
Francúzsko by bolo najvýznamnejšou európskou mocnosťou, ktorá by uznala palestínsky štát. Proti uznaniu štátu Palestína sú rozhodne Spojené štáty a Izrael.
„Naliehavou prioritou je dnes ukončenie vojny v Gaze,“ napísal Macron. „Musíme konečne vybudovať štát Palestína, zabezpečiť jeho životaschopnosť a umožniť mu, aby prijatím svojej demilitarizácie a plným uznaním Izraela prispieval k bezpečnosti všetkých na Blízkom východe," dodal francúzsky prezident.
Zdroj: SITA.sk - Francúzsko sa chystá uznať palestínsky štát © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Brusel víta sľub Zelenského, že zaistí nezávislosť protikorupčných úradov
5 tipov na zlepšenie výkonu servera prostredníctvom monitorovania
Vianočný výpredaj Dreame je tu! Vyberte smart darček, ktorý poteší a ušetrí čas
Predseda parlamentu Raši zvolal mimoriadnu schôdzu k adresnej energopomoci