Sobota, 23. október 2021
Zamračené  5,3 °C
Mimoriadne správy

Francúzsko povolí vstup zahraničným turistom do krajiny, zaočkovaní môžu cestovať s výhodou

 Webnoviny   4. jún 2021  62
Francúzsko povolí vstup zahraničným turistom do krajiny, zaočkovaní môžu cestovať s výhodou

4.6.2021 (Webnoviny.sk) - Francúzsko opäť dovolí vstup zahraničných turistov. Zmiernené pravidlá cestovania nadobudnú platnosť na budúci týždeň v stredu. Do krajiny však naďalej nebudú môcť cestovať turisti zo štátov zápasiacich s vysokým počtom nákaz koronavírusom a s jeho znepokojujúcimi variantmi. Na „červenom zozname" má Francúzsko v súčasnosti 16 krajín, vrátane Indie, Juhoafrickej republiky a Brazílie.

Väčšinu krajín mimo Európy Paríž považuje za „oranžové". Zaočkovaní návštevníci z oranžových štátov, vrátane USA a Veľkej Británie, už nebudú musieť po príchode do Francúzska absolvovať karanténu a nebudú musieť udávať dôvod svojej cesty do krajiny. Budú však povinní predkladať negatívny výsledok PCR testu, ktorý nie je starší ako 72 hodín, alebo negatívny výsledok antigénového testu, ktorý sa vykonal maximálne pred 48 hodinami.

Viac o téme: Koronavírus


Turisti z Európskej únie a zo siedmich štátov označených za „zelené", a to z Austrálie, Kórejskej republiky, Izraela, Japonska, Libanonu, Nového Zélandu a Singapuru, ktorí sú zaočkovaní, nebudú musieť vo Francúzsku predkladať ani výsledky testov.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzsko povolí vstup zahraničným turistom do krajiny, zaočkovaní môžu cestovať s výhodou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.