Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  22,1 °C
Mimoriadne správy

Francúzsko nevylučuje vyslanie vojakov na Ukrajinu, plánuje výrobu vojenskej techniky

 Webnoviny   8. marec 2024  91  
Francúzsko nevylučuje vyslanie vojakov na Ukrajinu, plánuje výrobu vojenskej techniky

8.3.2024 (SITA.sk) - Myšlienka vyslania bojových jednotiek na Ukrajinunie je na stole", povedal francúzsky minister obrany Sébastien Lecornu pre vysielaciu spoločnosť BFMTV.

Lecornu však uviedol, že hoci sa v súčasnosti nediskutuje o nasadení francúzskych bojových jednotiek, je možné, že Paríž vyšle na Ukrajinu vojenský personál na výcvik vojakov alebo na účasť na odmínovacích operáciách. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na UkrajineFrancúzski výrobcovia zbraní okrem toho plánujú spoločne s ukrajinskými firmami vyrábať vojenskú techniku, prípadne aj muníciu, na ukrajinskom území, dodal Lecornu.

Už nie sme v rovnakej situácii ako pred dvoma rokmi,“ povedal šéf francúzskeho rezortu obrany. „Nechceme Moskve ukázať slabosť," zdôraznil.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Francúzsky minister obrany, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Francúzsko nevylučuje vyslanie vojakov na Ukrajinu, plánuje výrobu vojenskej techniky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.