Sobota, 15. jún 2024
Zamračené  18,4 °C
Mimoriadne správy

Francúzski vojaci nebudú zomierať na Ukrajine, situácia však závisí od Putina, vyhlásil Zelenskyj

 Webnoviny  12. marec 2024  81  
Francúzski vojaci nebudú zomierať na Ukrajine, situácia však závisí od Putina, vyhlásil Zelenskyj

12.3.2024 (SITA.sk) - „Kým Ukrajina odoláva, francúzska armáda môže zostať na francúzskom území", vyhlásil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovore pre vysielaciu spoločnosť BFMTV.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Vyjadril sa tak k nedávnym slovám francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, že vyslanie západných vojakov na Ukrajinu nemožno „vylúčiť". Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Francúzski vojaci „nebudú zomierať na Ukrajine,“ konštatoval Zelenskyj, ale varoval, že ak ruský prezident Vladimir Putin zaútočí na členský štát NATO, situácia bude iná. „To, že (Macron) hovorí, že nemôžeme nič vylúčiť, súvisí s tým, čo chce urobiť Putin," dodal prezident Ukrajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Francúzska armáda, Francúzsky prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Francúzski vojaci nebudú zomierať na Ukrajine, situácia však závisí od Putina, vyhlásil Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.