Utorok, 7. apríl 2020
Jasno  4,9 °C
Mimoriadne správy

Francúzska ministerka kandiduje na post starostky Paríža, môže za to aj škandál so sexuálnym videom

 Webnoviny  17. február 2020  25
Francúzska ministerka kandiduje na post starostky Paríža, môže za to aj škandál so sexuálnym videom

17.2.2020 (Webnoviny.sk) - Francúzska ministerka zdravotníctva Agnes Buzynová sa v nedeľu stala novou kandidátkou vládnej strany na funkciu parížskeho starostu. Narýchlo tak nahradila pôvodného uchádzača Benjamina Griveauxa, ktorý odstúpil z volebnej súťaže pre škandál so sexuálnym videom.

Voľba padla na Buzynovú iba po dvoch dňoch horúčkovitého hľadania vhodného kandidáta. Ministerka sa v posledných týždňoch dostala viac do popredia v súvislosti s novým smrtiacim vírusom z Číny.

Rýchle nájdenie náhrady za Griveauxa poukazuje na dôležitosť, ktorú strana prezidenta Emmanuela Macrona pripisuje získaniu tohto významného postu a tiež zahladeniu škandálu. Buzynovú v ministerskom kresle nahradí Olivier Véran, ktorý je poslancom a lekárom rovnako ako jeho predchodkyňa.

Voľby budúceho šéfa alebo šéfky parížskej radnice sa uskutočnia v marci. Súčasná starostka Paríža Anne Hidalgová sa v nich uchádza o znovuzvolenie.

Viac k témam: Paríž, starosta
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzska ministerka kandiduje na post starostky Paríža, môže za to aj škandál so sexuálnym videom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.