Nedeľa, 16. máj 2021
Slabý dážď  7 °C
Mimoriadne správy

Francúzi sa vrátili k povinným rúškam v obchodoch i bankách, ignoranti budú pokutovaní

 Webnoviny  20. júl 2020  149
Francúzi sa vrátili k povinným rúškam v obchodoch i bankách, ignoranti budú pokutovaní

20.7.2020 (Webnoviny.sk) - Francúzska vláda opäť zaviedla povinnosť nosenia rúšok vo všetkých vnútorných verejných priestoroch. Povinné sú tak znovu v supermarketoch, nákupných centrách, obchodoch či vnútorných trhoviskách.

Opatrenie vstúpilo do platnosti v pondelok a jeho cieľom je dostať pod kontrolu opätovne sa šíriaci koronavírus v krajine. Za nedodržanie nariadenia hrozí pokuta 135 eur.

Viac o téme: Koronavírus


Rúška už boli povinné v múzeách, vo verejnej doprave, kinách, chrámoch a ďalších uzavretých verejných priestoroch. Zoznam teraz rozšírili o obchody, úrady aj banky.

Francúzsko doteraz hlási viac než 30-tisíc úmrtí spojených s ochorením COVID-19, takmer polovicu z nich v domovoch pre seniorov. Krajine sa podarilo obmedziť šírenie nákazy dvojmesačným zavedením prísnych reštriktívnych opatrení.

Teraz to však vyzerá, že vírus vo Francúzsku zažíva svoj comeback. Francúzsky minister zdravotníctva Olivier Veran v pondelok povedal, že novým zdrojom infekcií sú zjavne rodiny, ktoré sa spolu stretávajú počas letných prázdnin.

Viac k témam: Koronavírus, rúška
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzi sa vrátili k povinným rúškam v obchodoch i bankách, ignoranti budú pokutovaní © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.