Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  11,6 °C
Mimoriadne správy

Fínsko by sa mohlo rozhodnúť o žiadosti členstva do NATO do niekoľkých týždňov, Švédsko stále váha

 Webnoviny  13. apríl 2022  62
Fínsko by sa mohlo rozhodnúť o žiadosti členstva do NATO do niekoľkých týždňov, Švédsko stále váha

13.4.2022 (Webnoviny.sk) - Fínsko sa o žiadosti o členstvo do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) rozhodne pravdepodobne skôr do niekoľkých týždňov, ako mesiacov. Fínska premiérka Sanna Marin sa tak vyjadrila po bilaterálnom rokovaní so svojou švédskou partnerkou Magdalenou Andersson v Štokholme. Podľa Marin by bolo najlepšie podobné bezpečnostné rozhodnutia koordinovať so Švédskom. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Fínsky parlament dostal v stredu bielu knihu o zmenách v národnom bezpečnostnom prostredí po útoku susedného Ruska na Ukrajinu. Očakáva sa, že správu zákonodarcovia podpíšu a zverejnia ju ešte v stredu.

Andersson po stretnutí s Marin hovorila opatrnejšie a uviedla, že Švédsko stále zvažuje svoje rozhodnutie. Podotkla pritom, že v septembri sa v krajine konajú voľby. Fínsko a Švédsko sú oficiálne takzvané nezúčastnené krajiny. Od začiatku vojny na Ukrajine sa však diskutuje o možnosti ich vstupu do NATO.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Fínsko by sa mohlo rozhodnúť o žiadosti členstva do NATO do niekoľkých týždňov, Švédsko stále váha © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.