Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

Filtračné tábory, deportácie a nenávisť. Rusko stiahlo Európu do minulosti, vyhlásil vo francúzskom parlamente Zelenskyj

 Webnoviny   7. jún 2024  96  
Filtračné tábory, deportácie a nenávisť. Rusko stiahlo Európu do minulosti, vyhlásil vo francúzskom parlamente Zelenskyj

7.6.2024 (SITA.sk) - Rusko stiahlo Európu do minulosti a spravilo z nej kontinent, kde existujú filtračné tábory, deportácie a nenávisť, kde „sú mestá zničené a dediny vypálené“.

Ako referuje web Kyiv Independent, v piatkovom vystúpení pred francúzskym parlamentom to povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Nový ruský kult


Toto je „nový ruský kult“, povedal Zelenskyj. „Je to opak slobody, opak rovnosti, opak bratstva a opak Európy. Antieurópa, to je to, čo zosobňuje Putin. Žijeme v čase, keď Európa opäť prestala byť kontinentom mieru,“ doplnil Zelenskyj.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePripomenul, že kamkoľvek prišlo Rusko, prinieslo tam akurát skazu a nešťastie. Rusko „investuje do teroru a podkopáva život všade, kde sa môže dostať a kdekoľvek, kde sa nestretne s odporom.“

Celý arzenál minulosti


Mimo Európy „už ničí Sýriu a seje chaos v Saheli,“ poukázal Zelenskyj na ruské aktivity v iných oblastiach sveta, kde s Rusmi prišla nestabilita, konflikty, umieranie nevinných ľudí a chudoba.

„Rusko prinieslo do 21. storočia celý arzenál minulosti - od námornej blokády po masové únosy detí našich obyvateľov z okupovaných území, aby ich prevychovalo tak, aby nenávideli svoju vlasť,“ podotkol ukrajinský prezident a zdôraznil, že Ukrajina si na rozdiel od Ruska dokáže predstaviť ukončenie vojny nielen zbraňami.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Filtračné tábory, deportácie a nenávisť. Rusko stiahlo Európu do minulosti, vyhlásil vo francúzskom parlamente Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.