Sobota, 1. október 2022
Zamračené  13,4 °C
Mimoriadne správy

Extrémne silný dážď spôsobil v Ľubľane povodne, voda zaplavila viac než päťsto budov

 Webnoviny  30. september 2021  195
Extrémne silný dážď spôsobil v Ľubľane povodne, voda zaplavila viac než päťsto budov

30.9.2021 (Webnoviny.sk) - Veľmi silný dážď spôsobil vo štvrtok v slovinskej metropole Ľubľana povodne, pre ktoré museli záchranári absolvovať stovky zásahov. Informovali o tom slovinské úrady.

Miestni meteorológovia prudký dážď označili za udalosť, aká sa stáva „raz za dve storočia“.

Hasiči sa nezastavili


Hasiči uviedli, že zaevidovali viac ako 2700 žiadostí občanov o pomoc, pričom museli na rôznych miestach zasahovať približne 400-krát.

Boli to zásahy vo vládnych budovách, nemocniciach, divadlách, galériách a školách. Slovinská tlačová agentúra STA informovala, že v Ľubľane bolo zaplavených viac ako 500 budov.

Voda tiekla ako vodopád


„Celú nevyhnutnú infraštruktúru zaplavilo," povedal Jože Golobič, šéf hlavnej ľubľanskej nemocnice. „V hlavnej budove voda tiekla po schodoch ako vodopád," konštatoval.

Počas búrky, ktorá postihla aj východnú časť Slovinska, však nikto nebol zranený.Viac k témam: Extrémne počasie, Počasie, Silný dážď
Zdroj: Webnoviny.sk - Extrémne silný dážď spôsobil v Ľubľane povodne, voda zaplavila viac než päťsto budov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.