Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  3,2 °C
Mimoriadne správy

Európska únia chystá proti Rusku balíček šesť a pol, Borrell priblížil najdôležitejšie opatrenie v najnovšom pláne

 Webnoviny  18. júl 2022  98
Európska únia chystá proti Rusku balíček šesť a pol, Borrell priblížil najdôležitejšie opatrenie v najnovšom pláne

18.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ministri zahraničných vecí Európskej únie v pondelok diskutujú o zákaze dovozu ruského zlata. Ide o najvýznamnejšie opatrenie v rámci čiastočného plánu na ďalšie obmedzenie financovania ruskej armády pre jej vojnu na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na UkrajineŠéf európskej diplomacie Josep Borrell sa vyjadril, že zákaz ruského zlata je „najdôležitejším“ opatrením v najnovšom pláne, ktorý sa prevažne sústreďuje na „zlepšenie implementácie už existujúcich sankcií“. Európska únia schválila šesť balíkov sankcií proti Rusku. Najnovšie opatrenia nazývajú „balíčkom šesť a pol“. Informuje o tom britský web The Guardian.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Zlato
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia chystá proti Rusku balíček šesť a pol, Borrell priblížil najdôležitejšie opatrenie v najnovšom pláne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.