Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,5 °C
Mimoriadne správy

Europoslankyňa Lexmann tlmočila Ursule von der Leyen požiadavky Kresťanskodemokratického hnutia

 Webnoviny   4. júl 2024  80  
Europoslankyňa Lexmann tlmočila Ursule von der Leyen požiadavky Kresťanskodemokratického hnutia

4.7.2024 (SITA.sk) - KDH má jasné požiadavky, ktoré tlmočila kandidátke na predsednícke kreslo Európskej komisie (EK) Ursule von der Leyen slovenská europoslankyňa Miriam Lexmann.

Tá zastupuje stranu na rokovaniach frakcie Európskej ľudovej strany (EPP) v Portugalsku.

Čo považuje KDH za kľúčové


Podľa Lexmann je na presadenie týchto požiadaviek nevyhnutná spolupráca stredopravých frakcií Európskeho parlamentu, predovšetkým EPP a ECR.

„Revízia zákazu spaľovacích motorov a ďalších častí Green Dealu, riadenie migrácie v tretích krajinách a zabránenie zasahovaniu EÚ do výlučných kompetencií členských štátov sú pre KDH kľúčové," vysvetlila Lexmann.

Tiež zdôraznila, že EÚ by mala prioritne riešiť ekonomickú a energetickú bezpečnosť, bezpečnosť kritickej infraštruktúry a efektívnu podporu farmárov na posilnenie potravinovej bezpečnosti.

Ochrana náboženskej slobody


KDH apeluje aj na tvorbu kvalitných pracovných miest a podporu pre osoby so zdravotným znevýhodnením.

"V neposlednom rade je pre KDH prioritou ochrana náboženskej slobody, ktorá je mierotvorným pilierom vo svete a oporou každej demokratickej a slobodnej spoločnosti," uzavrela Lexmann.

Viac k témam: Europoslankyňa, Predsedníčka Európskej komisie (EK)
Zdroj: SITA.sk - Europoslankyňa Lexmann tlmočila Ursule von der Leyen požiadavky Kresťanskodemokratického hnutia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.