Streda, 1. február 2023
Slabý dážď  1,3 °C
Mimoriadne správy

Európa zaobchádza s migrantmi nechutne a hriešne, odsúdil ľahostajnosť pápež František

 Webnoviny   9. október 2022  87
Európa zaobchádza s migrantmi nechutne a hriešne, odsúdil ľahostajnosť pápež František

9.10.2022 (Webnoviny.sk) - Pápež František v nedeľu odsúdil ľahostajnosť Európy voči migrantom, ktorí riskujú svoje životy, keď sa snažia preplávať Stredozemné more. Zaobchádzanie Európy s migrantmi označil za „nechutné, hriešne a zločinné“.

Poznamenal, že ľudia z krajín mimo kontinentu sú často ponechaní na smrť počas nebezpečných plavieb alebo zatlačení späť do Líbye, kde skončia v táboroch, ktoré nazval „lágre“. Týmto nemeckým slovom boli označované nacistické koncentračné tábory počas druhej svetovej vojny.

Pripomenul tiež ťažkú situáciu Ukrajincov na úteku pred vojnou, ktorá nám podľa neho „spôsobuje veľké utrpenie“. „Vylúčenie migrantov je škandalózne,“ povedal František na Námestí svätého Petra.

Viac o téme: Vojna na UkrajineViac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Utečenci migranti, Utečenecký tábor, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Európa zaobchádza s migrantmi nechutne a hriešne, odsúdil ľahostajnosť pápež František © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.