Piatok, 12. júl 2024
Slabý dážď  18,3 °C
Mimoriadne správy

Európa pre krízu na Blízkom východe nesmie zmenšiť pomoc Ukrajine, tvrdí predsedníčka talianskej vlády

 Webnoviny  25. október 2023  149  
Európa pre krízu na Blízkom východe nesmie zmenšiť pomoc Ukrajine, tvrdí predsedníčka talianskej vlády

25.10.2023 (SITA.sk) - Európa podľa predsedníčky talianskej vlády nesmie oslabiť svoju podporu Ukrajine preto, že zároveň poskytuje pomoc Izraelu po ničivom útoku palestínskeho militantného hnutia Hamas zo začiatku tohto mesiaca.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Nesmieme urobiť chybu a oslabiť našu spoločnú podporu Ukrajine," povedala Giorgia Meloniová v talianskom senáte. Informuje o tom web Sky News.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Ukrajinci sa obávajú, že podpora pre ich krajinu môže klesnúť, keďže správy o ruskej invázii sa vytrácajú z centra pozornosti a svet čaká, čo sa stane v Izraeli a v Pásme Gazy.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, pomoc Ukrajine, predsedníčka talianskej vlády, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Európa pre krízu na Blízkom východe nesmie zmenšiť pomoc Ukrajine, tvrdí predsedníčka talianskej vlády © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.