Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  21,7 °C
Mimoriadne správy

EÚ pomôže Ukrajine „vstať z popoľa“, vyhlásila Von der Leyenová v Kyjeve

 Webnoviny  11. jún 2022  62
EÚ pomôže Ukrajine „vstať z popoľa“, vyhlásila Von der Leyenová v Kyjeve

11.6.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval na nové kolo ešte silnejších sankcií zo strany Európskej únie voči Rusku. Vyjadril sa tak v sobotu v Kyjive počas návštevy predsedníčky Európskej komisie (EK) Ursuly von der Leyenovej.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Členstvo v EÚ


Zelenskyj vyzval, aby nové sankcie postihli viac ruských predstaviteľov, vrátane sudcov, a aby obmedzili aktivity všetkých ruských bánk, vrátane banky plynárenského gigantu Gazprom, Gazprombank, a tiež všetkých ruských firiem, ktoré akokoľvek pomáhajú Moskve.

Zelenskyj a šéfka EK diskutovali o ašpiráciách Ukrajiny na členstvo v Európskej únii. Ukrajinský prezident povedal, že jeho krajina urobí všetko, aby sa integrovala do únie.

Rekonštrukcia Ukrajiny


Von der Leyenová ocenila silu a odolnosť Ukrajiny tvárou v tvár ruskej „hroznej a ohavnej" invázii a vyhlásila, že EÚ bude pomáhať pri rekonštrukcii krajiny, aby mohla „vstať z popola".

Von der Leyenová je od začiatku ruskej invázie už druhýkrát na návšteve Ukrajiny. Zároveň bola jednou z prvých európskych lídrov, ktorí Ukrajinu počas vojny navštívili.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, Vstup do EÚ
Zdroj: Webnoviny.sk - EÚ pomôže Ukrajine „vstať z popoľa“, vyhlásila Von der Leyenová v Kyjeve © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.