Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Estónsko pošle Ukrajine doteraz najväčší balík pomoci, okrem húfnic dostanú aj cez sto protitankových zbraní Carl Gustaf

 Webnoviny  19. január 2023  110  
Estónsko pošle Ukrajine doteraz najväčší balík pomoci, okrem húfnic dostanú aj cez sto protitankových zbraní Carl Gustaf

19.1.2023 (Webnoviny.sk) - Estónsko dodá Ukrajine protitankové zbrane a muníciu v hodnote približne 113 miliónov eur, uviedla vo štvrtok estónska vláda. Súčasťou balíka bude desiatka 155-milimetrových a 122-milimetrových húfnic a viac ako stovka protitankových zbraní Carl Gustaf. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Pôjde o doteraz najväčší balík pomoci Ukrajine zo strany Estónska. Celková vojenská podpora Kyjevu zo strany Tallinnu tým vzrastie na 370 miliónov eur, čo je viac ako jedno percento estónskeho hrubého domáceho produktu, uviedla vláda krajiny.

Estónska premiérka Kaja Kallasová konštatovala, že Ukrajina priamo žiadala konkrétne o tieto zbrane. „Ak by padla Ukrajina, ohrozená by bola sloboda aj v iných častiach sveta. Pomocou Ukrajine brániť jej nezávislosť bránime právo na slobodu a demokraciu vo všetkých štátoch vrátane Estónska,“ dodala Kallasová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Estónsko pošle Ukrajine doteraz najväčší balík pomoci, okrem húfnic dostanú aj cez sto protitankových zbraní Carl Gustaf © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.