Piatok, 27. január 2023
Zamračené  -3,3 °C
Mimoriadne správy

Erdogan vyzýva Putina na pokoj zbraní, predchádzajúce rokovania mali pozitívny výsledok

 Webnoviny   5. január 2023  67
Erdogan vyzýva Putina na pokoj zbraní, predchádzajúce rokovania mali pozitívny výsledok

5.1.2023 (Webnoviny.sk) - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan povedal ruskému vodcovi Vladimirovi Putinovi, že výzvy na mier a rokovania by malo podporiť i jednostranné vyhlásenie pokoja zbraní a vízia „spravodlivého riešenia“. Vyplýva to z vyhlásenia tureckej vlády, informuje spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Vo štvrtkovom telefonáte s Putinom Erdogan zdôraznil, že predchádzajúce rokovania priniesli pozitívne výsledky, ako zriadenie čiernomorského obilného koridoru, výmeny väzňov a iniciatívy na vytvorenie bezpečnostnej zóny v okolí Zaporižžskej jadrovej elektrárne.

Turecko pri viacerých príležitostiach vyzvalo na ukončenie konfliktu a Erdogan sa počas roka 2022 pokúšal štylizovať do úlohy sprostredkovateľa medzi Putinom a Západom.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Turecký prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Erdogan vyzýva Putina na pokoj zbraní, predchádzajúce rokovania mali pozitívny výsledok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.