Piatok, 31. marec 2023
Jasno  7 °C
Mimoriadne správy

Erdogan obvinil USA z útočenia proti Rusom. Tí voči tomu prejavujú veľkú odolnosť, tvrdí

 Webnoviny  12. november 2022  70
Erdogan obvinil USA z útočenia proti Rusom. Tí voči tomu prejavujú veľkú odolnosť, tvrdí

12.11.2022 (Webnoviny.sk) - Turecko je podľa jeho prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana zaviazané voči hľadaniu dialógu o mieri medzi Ruskom a Ukrajinou. V rozhovore s novinármi počas letu z Uzbekistanu však povedal, že sa zdá, že Západ a hlavne USA proti Rusku nekonečne útočia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Samozrejme Rusko voči tomu prejavuje veľkú odolnosť," povedal turecký prezident. Informuje o tom portál news.sky.com.

Erdogan nespresnil, čo svojimi slovami myslel. Po tom, ako Rusko odštartovalo inváziu na Ukrajinu, západné krajiny poskytli Kyjevu zbrane a zároveň uvalili proti Moskve ostré sankcie.

Pracujeme na vytvorení koridoru mieru, tak ako sme pracovali na koridore pre obilie. Myslíme si, že najlepšou cestou je cesta od dialógu k mieru," povedal Erdogan, pričom dodal, že názor Ukrajiny bude dôležitý.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: dialóg o mieri, rusko-ukrajinský konflikt, Turecký prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Erdogan obvinil USA z útočenia proti Rusom. Tí voči tomu prejavujú veľkú odolnosť, tvrdí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.