Nedeľa, 8. december 2019
Prevažne slnečno  1,1 °C
Mimoriadne správy

Erdogan nebude akceptovať, aby iné krajiny obmedzovali jadrové kapacity Turecka

 Webnoviny   5. september 2019  50
Erdogan nebude akceptovať, aby iné krajiny obmedzovali jadrové kapacity Turecka

5.9.2019 (Webnoviny.sk) - Je neakceptovateľné, aby krajiny s jadrovými zbraňami hovorili Turecku, že nemôže mať rakety s jadrovými hlavicami.

V stredu to vo východotureckom meste Sivas pred predstaviteľmi svojej vládnucej strany povedal turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Zároveň tiež kritizoval Izrael, že jeho jadrové zbrane ohrozujú iné štáty.

"Niektoré krajiny majú rakety s jadrovými hlavicami, nie iba jednu alebo dve. Avšak ja by som podľa nich nemal mať rakety s jadrovými hlavicami. Toto neakceptujem," citovala Erdogana štátna tlačová agentúra Anadolu.

Turecký prezident nepovedal, či má Ankara v úmysle získať nejaké jadrové hlavice, no majú ich podľa neho "takmer všetky" rozvinuté krajiny. "Máme blízko Izrael, však? Strašia nimi (ostatné štáty)," uzavrel.

Viac k témam: Izrael, jadrové zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk - Erdogan nebude akceptovať, aby iné krajiny obmedzovali jadrové kapacity Turecka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.