Streda, 28. júl 2021
Slnečno  26,3 °C
Mimoriadne správy

Egypt otvoril staroveké pamiatky, ktoré boli pre koronavírus od marca zatvorené

 Webnoviny   2. september 2020  147
Egypt otvoril staroveké pamiatky, ktoré boli pre koronavírus od marca zatvorené

2.9.2020 (Webnoviny.sk) - Egypt znovu otvoril staroveké pamiatky, ktoré boli v dôsledku pandémie nového koronavírusu zatvorené od marca. Úrady ich sprístupnili aj napriek tomu, že krajina zaznamenáva rastúci trend v prípade nových infekcií.

Viac o téme: Koronavírus


Minister pre kultúrne pamiatky Chalíd al-Anány informoval, že múzeá, chrámy a ďalšie pamiatky otvorili s polovičnou kapacitou. Podľa stanoviska jeho ministerstva, napríklad turisti z Francúzska a Ukrajiny, ktorí prišli z rezortu Hurghada, už navštívili chrámový komplex v Karnaku.

Od júla Egypt stiahol väčšinu obmedzení proti šíreniu vírusu, otvoril kaviarne, kluby, telocvične, divadlá aj modlitebne. Egyptské ministerstvo zdravotníctva hlási viac ako 98 900 potvrdených prípadov nákazy a 5 421 úmrtí.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Egypt otvoril staroveké pamiatky, ktoré boli pre koronavírus od marca zatvorené © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.