Piatok, 22. január 2021

Mimoriadne správy
- Twitter pre dehumanizáciu ujgurských žien zablokoval účet čínskej ambasády vo Washingtone
- Dostaneš flákanec! Počas rokovania o núdzovom stave sa v českom parlamente strhla bitka
- Požiar v opatrovateľskom domove v ukrajinskom Charkove pripravil o život pätnásť ľudí
- Lídri EÚ sa chcú dohodnúť na type očkovacích preukazov, do niektorých krajín sa bez nich možno nedostanete
- USA sa vrátia k pomoci WHO, vyplatia aj svoje záväzky a pridajú sa k iniciatíve COVAX
Dvoch neonacistov súdili pre znesvätenie židovských hrobov, jednému robili duševné testy
Webnoviny 16. október 2020 90

16.10.2020 (Webnoviny.sk) - Dvaja dánski neonacisti sa v piatok postavili pred súd za znesvätenie hrobov v židovskej časti cintorína na severozápade Dánska. Prokuratúra uviedla, že muži vo veku 28 a 39 rokov boli členmi neonacistickej skupiny Severské hnutie odporu, ktorú nedávno zakázali v susednom Fínsku.
Starší obžalovaný, ktorý mal v skupine údajne vyššie postavenie, dostal ročný trest odňatia slobody. Druhý muž zatiaľ nebol odsúdený, pretože úrady čakajú na výsledky jeho duševného testu.
Súd uviedol, že táto dvojica v meste Randers, asi 180 kilometrov od Kodane, na tamojšom cintoríne postriekala 84 náhrobných kameňov a viaceré z nich prevrátila. Prokurátori sa v prípade oboch neonacistov zaoberali aj viacerými činmi vandalizmu a rasizmu.
Viac k témam: antisemitizmus, extrémizmus, neonacizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Dvoch neonacistov súdili pre znesvätenie židovských hrobov, jednému robili duševné testy © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.