Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Dvaja Američania a niekoľko Rusov malo pašovať vybavenie ruskej armáde, v USA čelia obvineniu

 Webnoviny  14. december 2022  85  
Dvaja Američania a niekoľko Rusov malo pašovať vybavenie ruskej armáde, v USA čelia obvineniu

14.12.2022 (Webnoviny.sk) - Americké ministerstvo spravodlivosti obvinilo piatich Rusov a dvoch Američanov pre údajné pašovanie vybavenia vyrobeného v USA ruskej armáde, čím porušili sankcie. Informuje o tom spravodajský portál televízie CNN s odvolaním sa na nedávno sprístupnené právne dokumenty.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Obvinení majú podľa 16-bodovej obžaloby väzby na dve moskovské spoločnosti, ktoré spolupracovali s ruskou Federálnou bezpečnostnou službou (FSB) na nákupe a pašovaní sankcionovaných vecí, vrátane polovodičov a ďalšej elektroniky, z USA ruskej armáde.

Siedmi obvinení „nezákonne získavali, nakupovali a prepravovali milióny dolárov vo vojenských a citlivých technológiách dvojakého použitia od amerických výrobcov a predajcov so sídlom vo východnom okrese New Yorku a inde pre ruských koncových používateľov“, uvádza sa v dokumentoch.

Traja z obvinených, vrátane dvoch amerických občanov, sú vo väzbe, zatiaľ čo zvyšní štyria sú podľa ministerstva stále na slobode.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Pašovanie, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Dvaja Američania a niekoľko Rusov malo pašovať vybavenie ruskej armáde, v USA čelia obvineniu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.