Piatok, 31. marec 2023
Oblačno  6,2 °C
Mimoriadne správy

Drvivá väčšina utečencov z Ukrajiny sa chce vrátiť do svojej vlasti, ukázal prieskum

 Webnoviny  31. august 2022  107
Drvivá väčšina utečencov z Ukrajiny sa chce vrátiť do svojej vlasti, ukázal prieskum

31.8.2022 (Webnoviny.sk) - Veľká väčšina ukrajinských utečencov sa chce vrátiť do svojej krajiny, keď to bude možné. Vyplýva to zo štúdie Ukrajinského centra ekonomických a politických štúdií.

Prieskum na vzorke 511 utečencov žijúcich vo viac ako 30 krajinách ukázal, že len 7 percent utečencov sa neplánuje vrátiť na Ukrajinu. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na UkrajineZ prieskumu ďalej vyplýva, že 36 percent oslovených sa chce vrátiť na Ukrajinu, keď bude bezpečné byť v oblasti, v ktorej žili pred vojnou.

Ďalších 35 percent respondentov uviedlo, že sa vrátia hneď, ako sa skončí vojna. Sedemnásť percent opýtaných konštatovalo, že je ťažké na otázku o návrate odpovedať.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk - Drvivá väčšina utečencov z Ukrajiny sa chce vrátiť do svojej vlasti, ukázal prieskum © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.