Piatok, 27. máj 2022
Slabý dážď  14,6 °C
Mimoriadne správy

Drvivá väčšina budov v Mariupole je podľa úradov zničená, Ukrajinci stále žiadajú zavedenie bezletovej zóny

 Webnoviny  17. marec 2022  44
Drvivá väčšina budov v Mariupole je podľa úradov zničená, Ukrajinci stále žiadajú zavedenie bezletovej zóny

17.3.2022 (Webnoviny.sk) - Úrady v ukrajinskom Mariupoli uviedli, že ruská armáda pri bombardovaní zničila v tomto obliehanom prístavnom meste na pobreží Azovského mora až 90 % budov. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Poslankyňa ukrajinského parlamentu Lesia Vasylenková na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter napísala, že mesto „ničia z oblohy“ a zopakovala výzvu prezidenta Volodymyra Zelenského západným štátom, aby nad krajinou zaviedli bezletovú zónu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktV stredu sa terčom bombardovania stalo mariupoľské divadlo, v ktorom sa ukrývalo viac ako 1000 žien a detí. Ako uviedol štátny tajomník britského ministerstva zahraničia James Cleverly, útok na divadlo sa zdal byť cielený, čo je podľa neho „vojnový zločin“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Drvivá väčšina budov v Mariupole je podľa úradov zničená, Ukrajinci stále žiadajú zavedenie bezletovej zóny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.