Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Drony zasiahli sklad s raketovým palivom v ruskom meste Briansk
Webnoviny 27. jún 2025 373
27.6.2025 (SITA.sk) - Sklad s palivom pre rakety v ruskom meste Briansk zasiahli vo štvrtok večer útočné drony ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje svoj zdroj v spravodajských službách.
Ruské telegramové kanály pôvodne hlásili let neidentifikovaných dronov. Neskôr obyvatelia Brianska začali hlásiť výbuchy a požiar v jednej z mestských štvrtí. Niektorí miestni obyvatelia dokonca prezradili presnú polohu explózií.
Zdroj Ukrajinskej pravdy uviedol, že útok na sklady s raketovým palivom v 1061. logistickom centre ruských síl v Briansku bol súčasťou širšieho úsilia o zníženie logistických schopností ruskej armády.
Viac k témam: ruské straty, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Drony zasiahli sklad s raketovým palivom v ruskom meste Briansk © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Európska únia predĺžila platnosť sankcií voči Rusku pre vojnu na UkrajineNasledujúci článok
Belgicko a Holandsko odovzdali Ukrajine dve mínolovky
Občianske združenie Mladá Šaca odovzdalo na košickom magistráte petíciu občanov mestskej časti – VIDEO
Zamestnankyne úradu práce v Pezinku zneužili systém pomoci počas pandémie, vznikla škoda viac ako pol milióna eur
Piešťany chystajú na otvorenie letnej kúpeľnej sezóny bohatý program, Kolonádový most je však stále zatvorený – FOTO