Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,5 °C
Mimoriadne správy

Drony sú pre Rusov čoraz dôležitejšie, podľa Britov však nemôžu podnikať ďalšie operácie pre jeden dôvod

 Webnoviny   6. september 2022  43
Drony sú pre Rusov čoraz dôležitejšie, podľa Britov však nemôžu podnikať ďalšie operácie pre jeden dôvod

6.9.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko má na Ukrajine obmedzenú dostupnosť prieskumných bezpilotných lietadiel, čo ruským silám bráni v operáciách. V najnovšej správe to na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedlo britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Kým počas augusta zvykli Rusi vykonávať na pravom brehu rieky Dnipro priemerne 50 letov bezpilotných lietadiel za deň, počas uplynulého víkendu to bolo iba 27.

Briti tvrdia, že Rusko pripisuje dronom „čoraz významnejšiu úlohu“. Uviedli, že bojové straty, ako aj nedostatok komponentov v dôsledku sankcií pravdepodobne „znižujú taktické situačné povedomie veliteľov a čoraz viac brzdia ruské operácie“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Drony, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Drony sú pre Rusov čoraz dôležitejšie, podľa Britov však nemôžu podnikať ďalšie operácie pre jeden dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.