Utorok, 28. január 2020
Oblačno  -0,1 °C
Mimoriadne správy

Donald Trump vyhlásil na Floride stav núdze, hurikán Dorian označil za „absolútne monštrum“

 Webnoviny  30. august 2019  39
Donald Trump vyhlásil na Floride stav núdze, hurikán Dorian označil za „absolútne monštrum“

30.8.2019 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump vyhlásil na Floride pre blížiaci sa hurikán Dorian stav núdze.

Trump, ktorého rezort Mar-a-Lago v Palm Beach sa nachádza na trase hurikánu, označil živel za "absolútne monštrum" a nariadil federálnu pomoc ako doplnok k úsiliu miestnych úradov v čo najväčšej miere zabrániť škodám.

Očakáva sa, že hurikán zosilnie na potenciálne katastrofickú štvrtú kategóriu s rýchlosťou vetra až 225 kilometrov za hodinu a v pondelok večer alebo utorok ráno udrie na pobrežie Floridy.

Dorian sa v piatok nachádzal 770 kilometrov východne od severozápadnej časti Bahám. Vietor dosahoval maximálnu ustálenú rýchlosť 175 kilometrov za hodinu a pohyboval sa severozápadným smerom rýchlosťou 17 kilometrov za hodinu.

Trump zrušil svoju víkendovú návštevu Poľska, aby mohol zostať vo Washingtone a situáciu monitorovať.

Viac k témam: hurikán Dorian
Zdroj: Webnoviny.sk - Donald Trump vyhlásil na Floride stav núdze, hurikán Dorian označil za „absolútne monštrum“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.