Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,5 °C
Mimoriadne správy

Dobrovoľníci zbierajú peniaze na 35 námorných dronov Sea Baby, prvý milión hrivien mali za šesť minút (video)

 Webnoviny  22. február 2024  153  
Dobrovoľníci zbierajú peniaze na 35 námorných dronov Sea Baby, prvý milión hrivien mali za šesť minút (video)

22.2.2024 (SITA.sk) - Ukrajinská platforma United24 spolu s ďalšími dobrovoľníkmi chce vyzbierať 297,5 milióna hrivien na výrobu 35 námorných dronov Sea Baby.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Ide o prvú zbierku na legendárne člny, ktorými Ukrajinská bezpečnostná služba zasiahla Kerčský most na Kryme, ako aj deväť ruských plavidiel,“ uviedli predstavitelia platformy United24. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Podľa ukrajinského ministra pre digitálnu transformáciu Mychajla Fedorova prvý milión sa podarilo vyzbierať za 6 minút. V priebehu hodiny sa suma zvýšila na 20 miliónov hrivien.Cena jedného dronu Sea Baby je 8,5 milióna hrivien. Plavidlo môže niesť 850 kilogramov výbušnín, jeho maximálna rýchlosť je 90 km/h a dosah tisíc kilometrov.

(1 EUR = 41,73 UAH)

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Drony, námorný dron, rusko-ukrajinský konflikt, Sea Baby, vojenská invázia, Zbierka
Zdroj: SITA.sk - Dobrovoľníci zbierajú peniaze na 35 námorných dronov Sea Baby, prvý milión hrivien mali za šesť minút (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.