Pondelok, 25. september 2023
Slnečno  19 °C
Mimoriadne správy

Do záhrady rodinného domu spadlo malé lietadlo, pilot a spolucestujúci neprežili (foto)

 Webnoviny  12. september 2023  163  
Do záhrady rodinného domu spadlo malé lietadlo, pilot a spolucestujúci neprežili (foto)

12.9.2023 (SITA.sk) - Dvaja členovia posádky malého lietadla neprežili v utorok pád do záhrady rodinného domu v obci Tlustice neďaleko českého mesta Beroun. Záchranári pilota a spolucestujúceho oživovali, ale neúspešne.

„Na mieste sme poskytli pomoc dvom ťažko zraneným pacientom, obaja muži utrpeli ťažké mnohopočetné poranenia. Napriek snahe všetkých posádok a zhruba 40 minút trvajúcej resuscitácii zraneniam, bohužiaľ, podľahli,“ uviedla pre TN.cz hovorkyňa záchranárov Stredočeského kraja Monika Nováková.

Podľa hovorkyne stredočeských policajtov Michaely Richterovej sa lietadlo zrútilo krátko pred deviatou hodinou ráno. „Na miesto vyrazili všetky zložky záchranného systému. Ultraľahké lietadlo spadlo priamo do záhrady rodinného domu,“ povedala pre TN.cz Richterová.

Teraz sa uskutoční vyšetrovanie príčiny nehody „v spolupráci s Ústavom pre odborné zisťovanie príčin leteckých nehôd“, dodala Richterová.

Viac k témam: Havária lietadla, nehoda malého lietadla, Obete, Tragédia, Tragická nehoda
Zdroj: SITA.sk - Do záhrady rodinného domu spadlo malé lietadlo, pilot a spolucestujúci neprežili (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.