Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Do Ruska deportovali od začiatku vojny vyše pol milióna Ukrajincov, tvrdí prezident Zelenskyj
Webnoviny 6. máj 2022 757
6.5.2022 (Webnoviny.sk) - Od začiatku vojny na Ukrajine do Ruska deportovali viac ako pol milióna Ukrajincov. V piatok to v príhovore islandskému parlamentu povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, pričom prízvukoval, že tento počet presahuje celkovú populáciu Islandu.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Zároveň zdôraznil, že do Ruska museli ísť nasilu a skonfiškovali im komunikačné prostriedky a doklady. „Posielajú ich do do vzdialených oblastí tej cudzej krajiny, aby sa tam asimilovali,“ povedal podľa spravodajskej televízie CNN Zelenskyj.
CNN pripomína, že nebola schopná nezávisle overiť počet Ukrajincov, ktorých vzali cez hranice na ruské územie.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Do Ruska deportovali od začiatku vojny vyše pol milióna Ukrajincov, tvrdí prezident Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Fico by mohol vypustením „lex Beneš“ z Trestného zákona vyriešiť napätie v spoločnosti, tvrdí šéf Maďarskej aliancie Gubík
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry