Štvrtok, 28. október 2021
Väčšinou jasno  3,8 °C
Mimoriadne správy

Do Nemecka priletela bojovníčka za práva žien Zafira Gáfariová, utiekla s rodinou z Afganistanu

 Webnoviny  24. august 2021  82
Do Nemecka priletela bojovníčka za práva žien Zafira Gáfariová, utiekla s rodinou z Afganistanu

24.8.2021 (Webnoviny.sk) - Prominentná afganská bojovníčka za práva žien Zarifa Gáfáríová, ktorá minulý týždeň utiekla z Afganistanu do Pakistanu, v utorok pricestovala do Nemecka spoločne s členmi svojej rodiny. Na kolínskom letisku pristála v pondelok večer.

Predseda vlády spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko Armin Laschet, ktorý sa s Gáfáríovou po jej prílete stretol, vyhlásil, že v najbližších dňoch je dôležité pomôcť pri odchode z Afganistanu toľkým ženám, koľkým je to možné.

Gáfáríová sa v roku 2018 vo veku 26 rokov stala starostkou afganského mesta Mejdán Šahr. V roku 2020 jej americké ministerstvo zahraničných vecí udelilo Medzinárodnú cenu ženskej odvahy. Podľa rezortu zahraničia USA bola Gáfáríová najmenej šesťkrát terčom pokusu o atentát.

Viac k témam: Afganistan, práva žien
Zdroj: Webnoviny.sk - Do Nemecka priletela bojovníčka za práva žien Zafira Gáfariová, utiekla s rodinou z Afganistanu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.