Utorok, 16. júl 2024
Slabý dážď  28,4 °C
Mimoriadne správy

Do Bieloruska smeruje ďalší konvoj wagnerovcov

 Webnoviny  17. júl 2023  165  
Do Bieloruska smeruje ďalší konvoj wagnerovcov

17.7.2023 (SITA.sk) - Tretí konvoj ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny prišiel do Bieloruska a smeruje do tábora pri meste Asipovičy. Uviedla to v pondelok nezávislá bieloruská monitorovacia skupina Hajun.

„Ďalší veľký konvoj žoldnierov z Wagnerovej skupiny sa práve teraz pohybuje po diaľnici M5 smerom na Asipovičy do tábora v dedine Ceľ,“ napísala skupina Hajun na komunikačnej platforme Telegram. Podľa jej správy je v kolóne 20 vozidiel s vlajkami Wagnerovej skupiny. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Bieloruské štátne médiá v piatok uviedli, že wagnerovci sú v krajine preto, aby cvičili bieloruské sily teritoriálnej obrany. Bieloruský diktátor Alexander Lukašenko údajne pomohol sprostredkovať dohodu o odchode zakladateľa Wagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina a jeho vojakov do Bieloruska po tom, ako počas ozbrojenej vzbury v závere júna prišli takmer k Moskve.

Ukrajinská pohraničná stráž uviedla, že wagnerovci v Bielorusku nepredstavujú pre Ukrajinu vážnu hrozbu, keďže sú ich len stovky.Viac k témam: bieloruské územie, bieloruský diktátor, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci), zakladateľ vagnerovej skupiny
Zdroj: SITA.sk - Do Bieloruska smeruje ďalší konvoj wagnerovcov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.