Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Dánsko poskytne Ukrajine humanitárnu pomoc v hodnote viac ako 33 miliónov eur

 Webnoviny   7. máj 2024  91  
Dánsko poskytne Ukrajine humanitárnu pomoc v hodnote viac ako 33 miliónov eur

7.5.2024 (SITA.sk) - Nový balík humanitárnej pomoci Ukrajine v hodnote 33,5 milióna eur ohlásilo dánske ministerstvo zahraničných vecí. Balík má pomôcť uspokojiť potreby Ukrajincov najviac postihnutých vojnou. Informuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie na internetovej stránke dánskeho rezortu diplomacie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Nový dánsky balík podpory poskytuje základnú núdzovú pomoc, a to potraviny, lieky, vodu a prístrešie, pre Ukrajincov v najviac zasiahnutých oblastiach, najmä pre deti a ženy.

Týmto novým podporným balíkom sa snažíme zabezpečiť naliehavú a život zachraňujúcu humanitárnu pomoc a ochranu najzraniteľnejších skupín,“ uviedol dánsky minister pre rozvojovú spoluprácu Dan Jørgensen.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: Humanitárna pomoc, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Dánsko poskytne Ukrajine humanitárnu pomoc v hodnote viac ako 33 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.