Streda, 28. júl 2021
Slnečno  26,2 °C
Mimoriadne správy

Dánska premiérka opäť ukázala, že je oddaná svojej práci. Pre summit EÚ odložila svoju svadbu

 Webnoviny  26. jún 2020  138
Dánska premiérka opäť ukázala, že je oddaná svojej práci. Pre summit EÚ odložila svoju svadbu

26.6.2020 (Webnoviny.sk) - Dánska premiérka Mette Frederiksenová odložila svoju svadbu naplánovanú na júl. Dôvodom je summit Európskej únie o budúcom rozpočte európskeho bloku. “Stretnutie (Európskej) rady v Bruseli sa uskutoční v júlovú sobotu, na ktorú sme plánovali svadbu. Dokelu. Musím však robiť svoju prácu a postarať sa o dánske záujmy. Takže musíme opäť zmeniť plány," napísala premiérka na svojom účte na Instagrame.

Sobáš pritom odkladá už druhý raz. Minulý rok tak spravila z dôvodu parlamentných volieb 5. júna, po ktorých jej sociálni demokrati sformovali menšinovú vládu jednej strany.Frederiksenová a jej snúbenec Bo Tengberg sa stretli v roku 2014 a zásnuby nasledovali v roku 2017, uviedol dánsky denník Ekstra Bladet.

Po viacerých virtuálnych schôdzkach naplánovala Európska únia fyzické stretnutie členov Európskej rady na 17. a 18. júla. Témou diskusie bude okrem iného nový dlhodobý rozpočet európskej dvadsaťsedmičky.

Viac k témam: sobáš, summit Európskej únie, svadba
Zdroj: Webnoviny.sk - Dánska premiérka opäť ukázala, že je oddaná svojej práci. Pre summit EÚ odložila svoju svadbu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.