Štvrtok, 21. január 2021
Oblačno  2,5 °C
Mimoriadne správy

Briti ignorujú preventívne opatrenia, počas horúčav zaplavili pláže masy kúpajúcich a slniacich sa ľudí

 Webnoviny  25. jún 2020  120
Briti ignorujú preventívne opatrenia, počas horúčav zaplavili pláže masy kúpajúcich a slniacich sa ľudí

25.6.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia v okolí juhoanglického pobrežného mesta Bournemouth vo štvrtok vyzvala ľudí, aby nechodili na tamojšie pláže, ktoré počas aktuálnych horúčav doslova zaplavili masy kúpajúcich a slniacich sa Britov.

Viac o téme: Koronavírus


Úrady v mestách Bournemouth, Christchurch and Poole uviedli, že sú zo situácie úplne zúfalé.

Ľudia hromadne vyrazili k moru


Ľudia ignorujúci pravidlá dodržiavania sociálnych odstupov sa hromadne vyrazili schladiť k moru v deň, ktorý meteorológovia označili za najteplejší v tomto roku. Ortuť teplomera sa na londýnskom letisku Heathrow vyšplhala až na 33,3 stupňa Celzia.

V Británii stále platia preventívne opatrenia proti šíreniu koronavírusu a miestni predstavitelia preto nezodpovedné správanie sa toľkých ľudí označili za "šokujúce".

Vysoké počty nakazených aj úmrtí


Veľká Británia stále registruje relatívne vysoké počty nových infekcií a úmrtí. Vo štvrtok vláda oznámila, že zomrelo ďalších 149 ľudí s pozitívnym testom na koronavírus.

Celkový počet obetí sa tak v krajine vyšplhal na 43 230, čo je v Európe s odstupom najviac.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii, Pandémia, pláž, preventívne opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Briti ignorujú preventívne opatrenia, počas horúčav zaplavili pláže masy kúpajúcich a slniacich sa ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.