Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Cyprus preradí Slovensko medzi rizikovejšie krajiny, nezaočkovaní musia mať negatívny PCR test

 Webnoviny  21. september 2021  102
Cyprus preradí Slovensko medzi rizikovejšie krajiny, nezaočkovaní musia mať negatívny PCR test

21.9.2021 (Webnoviny.sk) - Cyprus preradil Slovenskú republiku spomedzi zelených krajín medzi oranžové krajiny, teda také, v ktorých platí vyššie riziko nákazy. Rozhodnutie cyperskej vlády vstúpi do platnosti vo štvrtok 23. septembra. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.

Viac o téme: Koronavírus


Do krajiny tak môžu po novom aj naďalej bez obmedzení vstupovať zaočkované osoby, a to vakcínami od spoločností Johnson&Johnson, AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Moderna, Gam-COVID-Vac a BBIBP COVID-19. Aj na očkovaných sa naďalej vzťahuje bezplatné náhodné testovanie na letiskách.

Pre nezaočkovaných platí od štvrtka 23. septembra povinnosť disponovať negatívnym výsledkom PCR testu, ktorý nesmie byť starší ako 72 hodín.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, cestovanie covid-19, COVID-19, Koronavírus, očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Cyprus preradí Slovensko medzi rizikovejšie krajiny, nezaočkovaní musia mať negatívny PCR test © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.