Streda, 6. december 2023
Mierne sneženie  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Čo dostane Severná Kórea od Ruska za poskytnutie munície? Briti majú niekoľko tipov

 Webnoviny  26. október 2023  83  
Čo dostane Severná Kórea od Ruska za poskytnutie munície? Briti majú niekoľko tipov

26.10.2023 (SITA.sk) - Britské obranné spravodajstvo predpokladá, že Rusko a Severná Kórea stále rokujú o balíku, ktorý Pchjongjang dostane výmenou za muníciu dodávanú Moskve pre jej vojnu proti Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine



Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje aktualizáciu správy britského obranného spravodajstva o vývoji vojny na Ukrajine.

„Napriek tomu, že to Rusko nedávno oficiálne poprelo, je takmer isté, že severokórejská munícia už dorazila do muničných skladov v západnom Rusku. Tieto sklady podporujú ruské vojenské operácie na Ukrajine,“ konštatuje britský rezort obrany v správe, ktorú zverejnil vo štvrtok na mikroblogovacej sieti X.

„V súčasnosti nie je jasné, čo Rusko chce poskytnúť Severnej Kórei na oplátku,“ uviedlo britské obranné spravodajstvo.

Domnieva sa však, že pôjde o finančnú kompenzáciu, inú ekonomickú podporu, poskytovanie vojenských technológií a o spoluprácu v iných high-tech oblastiach, napríklad vo vesmírnych technológiách.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Munícia, rusko-severokórejské vzťahy, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Čo dostane Severná Kórea od Ruska za poskytnutie munície? Briti majú niekoľko tipov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.