Streda, 30. november 2022
Zamračené  2,1 °C
Mimoriadne správy

Členovia Únie sa dohodli, že sa nebudú stretávať s ruskými predstaviteľmi, pár hodín po tom sa Szijjártó stretol s Lavrovom

 Webnoviny  23. september 2022  35
Členovia Únie sa dohodli, že sa nebudú stretávať s ruskými predstaviteľmi, pár hodín po tom sa Szijjártó stretol s Lavrovom

23.9.2022 (Webnoviny.sk) - Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó sa vo štvrtok stretol s ruským náprotivkom Sergejom Lavrovom.

Udialo sa tak niekoľko hodín po tom, čo sa členské štáty EÚ zhodli na nestretávaní sa s ruskými predstaviteľmi, pretože to „nedáva veľký zmysel“. Referuje o tom web euronews.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Szijjártó odôvodnil svoje stretnutie s Lavrovom v New Yorku na okraji Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov (OSN) tým, že „mier si vyžaduje vyjednávanie a vyjednávanie si vyžaduje dialóg“.

V sprievodnom videu povedal, že sa Lavrova opýtal, či sa stretol s inými ministrami zahraničných vecí EÚ počas pobytu v New Yorku a dostal odpoveď, že nie.

„Samozrejme, môže sa stať, že doma opoziční poslanci, hovorcovia alebo členovia opozičnej tlače budú kritizovať moje stretnutie so Sergejom Lavrovom, ale faktom je, že ak sa mier nedosiahne s dialógom, nedosiahne sa vôbec. A myslím si, že ak v nasledujúcom období nenastanú rozhovory o mieri, svet bude čeliť ešte vážnejším následkom, čomu by bolo dobré zabrániť,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Členovia Únie sa dohodli, že sa nebudú stretávať s ruskými predstaviteľmi, pár hodín po tom sa Szijjártó stretol s Lavrovom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.