Sobota, 27. november 2021
Malá oblačnosť  -2,2 °C
Mimoriadne správy

Čína začala masové testovanie na COVID-19 v meste Tiencin, spôsobil to najmä komunitný prenos

 Webnoviny  21. november 2020  142
Čína začala masové testovanie na COVID-19 v meste Tiencin, spôsobil to najmä komunitný prenos

21.11.2020 (Webnoviny.sk) - Čína začala masové testovanie troch miliónov ľudí na koronavírus v časti mesta Tiencin na severe krajiny. Okrem toho otestovali 4 015 ľudí v nemocnici v Šanghaji po tom, ako sa v nej zistili dva prípady nákazy.

Štátna zdravotnícka komisia v sobotu celkovo nahlásila sedem prípadov koronavírusu, ktoré neboli prinesené zo zahraničia. Patrilo k ním päť prípadov v meste Tiencin a dva v Šanghaji.

Mesto Tiencin komunitný prenos infekcií nahlásilo v piatok. Miestne úrady zareagovali uzavretím obytnej štvrte, v ktorej nakazení ľudia žijú. Zároveň uzavreli nemocnicu a materskú školu. V sobotu sa začalo masové testovanie.

V Číne sa od začiatku pandémie zistilo 86 414 prípadov koronavírusu.

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Čína začala masové testovanie na COVID-19 v meste Tiencin, spôsobil to najmä komunitný prenos © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.