Streda, 2. december 2020
Oblačno  -4,5 °C
Mimoriadne správy

Chorváti zvažujú uzavretie hraníc pre ľudí z balkánskych krajín, počet nakazených opäť stúpa

 Webnoviny  24. jún 2020  87
Chorváti zvažujú uzavretie hraníc pre ľudí z balkánskych krajín, počet nakazených opäť stúpa

24.6.2020 (Webnoviny.sk) - Chorvátsko zvažuje opätovné čiastočné uzavretie hraníc pre obyvateľov viacerých balkánskych krajín po tom, ako zaznamenali nárast nových prípadov nákazy koronavírusom.

Zvažujú prísne hraničné kontroly


Krízový štáb rozhodne, či znovu zavedie prísnejšie hraničné kontroly a možno aj povinnú 14-dňovú karanténu pre ľudí prichádzajúcich zo Srbska, Bosny a Hercegoviny, Kosova, Čiernej Hory a Severného Macedónska.

Chorvátsko v utorok potvrdilo ďalších 30 prípadov nákazy novým koronavírusom, vrátane asi tucta medzi mníškami z kláštora v centrálnom regióne. Krajina dosiaľ registruje 2366 prípadov ochorenia COVID-19 a 107 úmrtí.

Pribúdajú nové prípady


Srbsko, Bosna a Hercegovina a ďalšie balkánske krajiny hlásia denne desiatky nových prípadov, pričom ich nárast zaznamenali po tom, ako uvoľnili opatrenia proti šíreniu vírusu.

Koronavírus sa pritom rozšíril aj medzi účastníkmi exhibičného tenisového turnaja, ktorý v chorvátskom Zadare organizoval Srb Novak Djokovič.

Viac k témam: COVID-19, karanténa, Koronavírus, štátne hranice
Zdroj: Webnoviny.sk - Chorváti zvažujú uzavretie hraníc pre ľudí z balkánskych krajín, počet nakazených opäť stúpa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.