Nedeľa, 29. január 2023
Zamračené  -3,4 °C
Mimoriadne správy

Chlapec chcel vyhodiť do vzduchu bombu v škole, sekerou zavraždil okoloidúceho

 Webnoviny   7. november 2022  49
Chlapec chcel vyhodiť do vzduchu bombu v škole, sekerou zavraždil okoloidúceho

7.11.2022 (Webnoviny.sk) - Vraždu muža sekerou vo Vysokom Mýte a uloženie nástražného výbušného systému v Pardubiciach má podľa českých kriminalistov na svedomí 19-ročný študent.

Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz. Podozrivý sa po vražde pokúsil otráviť a v nemocnici následne zomrel. Údajne mal zlý prospech a nezapadal do kolektívu.

Taška s tlakovým hrncom


Oznámenie o uložení bomby prijali policajti v piatok popoludní z SPŠ chemickej v Pardubiciach. V kontajneri bola športová taška s tlakovým hrncom, ku ktorému bol pripevnený elektrický obvod s časovačom. V taške bola aj škatuľa s klincami. Polícia evakuovala 800 ľudí a privolala pyrotechnika.

Policajti mali už večer indície, kto mohol bombu umiestniť, no podozrivého sa nedarilo nájsť. Kriminalisti zistili, že 19-ročný študent nezapadal do kolektívu, mal zlý prospech, do školy dochádzal z iného kraja a počas týždňa býval na internáte.

Napadol okoloidúceho


V sobotu ráno dostala polícia informácie o napadnutí vo Vysokom Mýte. Muž podľa svedkov napadol okoloidúceho sekerou a ušiel. Polícia ho našla asi po 18 minútach pol kilometra od miesta útoku so sekerou v ruke.

Po zadržaní policajtom povedal, že sa chcel pomstiť okoliu a zabiť viac ľudí. Ďalej tiež povedal, že sa vo Vysokom Mýte vyskytol úplne náhodne a úplne náhodne si vybral aj svoju obeť,“ opísala policajná hovorkyňa Markéta Janovská.

Zjedol jed


Mladík začal po zadržaní zvracať a priznal sa, že po útoku zjedol jed, ktorý však bližšie nepopísal. Záchranári ho previezli do nemocnice, kde ešte predpoludním zomrel. Kriminalisti následne zistili, že je to ten istý podozrivý ako v Pardubiciach.

Podľa riaditeľa krajskej polície Jana Ptáčka nemajú indície, že by mal podozrivý spolupáchateľa alebo že by bol členom nejakej podobne zmýšľajúcej skupiny.

Viac k témam: Bomba, Napadnutie, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Chlapec chcel vyhodiť do vzduchu bombu v škole, sekerou zavraždil okoloidúceho © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.