Streda, 21. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Charkivská oblasť čelí každodennému ruskému bombardovaniu a obyvatelia sa musia mať na pozore pred mínami
18.3.2023 (SITA.sk) - Päťdesiatjedenročnú ukrajinskú civilistku zranilo ruské bombardovanie neďaleko mesta Kupiansk na severovýchode Charkivskej oblasti. Uviedol to v sobotu gubernátor oblasti Oleh Synjehubov. Ženu z dediny Dvorična hospitalizovali.
Ukrajinské regióny v Charkivskej oblasti v blízkosti ruských hraníc alebo neďaleko frontovej línie čelia každodennému ruskému bombardovaniu. Informuje o tom portál Kyiv Independent.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Synjehubov dodal, že v Charkivskej oblasti pretrváva aj vysoké nebezpečenstvo vyplývajúce zo zamínovania.
V dedine Jaremivka neďaleko mesta Izium podľa gubernátora utrpeli zranenia dvaja muži vo veku 29 a 71 rokov, keď sa snažili deaktivovať výbušný objekt vo svojom dvore. Zranených mužov hospitalizovali, uviedol Synjehubov.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Charkivská oblasť čelí každodennému ruskému bombardovaniu a obyvatelia sa musia mať na pozore pred mínami © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Zákazníci Tesca rozhodnú, ako sa rozdelia granty vo výške 223 300 EUR na projekty pre mladých
Mladý vodič zišiel v Boleráze z cesty, doplatila na to socha svätého Rochusa – FOTO