Sobota, 22. január 2022
Polojasno  -3,6 °C
Mimoriadne správy

Cestujete na konci prázdnin do Chorvátska? Colníci na hraniciach stále prísne kontrolujú vstup

 Webnoviny  27. august 2021  126
Cestujete na konci prázdnin do Chorvátska? Colníci na hraniciach stále prísne kontrolujú vstup

27.8.2021 (Webnoviny.sk) - Aj po štvrtku 26. augusta sa Chorvátsko z hľadiska pandémie koronavírusu radí podľa Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu chorôb medzi oranžové krajiny. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.

Vstup do krajiny majú umožnený všetci tí, ktorí majú platný digitálny COVID preukaz Európskej únie. V opačnom prípade je pre vstup potrebný negatívny PCR test na ochorenie COVID-19, ktorý nie je starší ako 72 hodín, alebo antigénový test, ktorý nie je starší ako 48 hodín. Na vstup postačí aj potvrdenie o prekonaní koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus


Rezort diplomacie upozorňuje, že chorvátske orgány na hraniciach striktne kontrolujú všetky podmienky pre vstup do Chorvátska. Aktuálne podmienky platia minimálne do utorka 31. augusta, alebo do odvolania.

Viac k témam: cestovanie covid-19, COVID preukaz, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Cestujete na konci prázdnin do Chorvátska? Colníci na hraniciach stále prísne kontrolujú vstup © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.